Cisco Business 240AC - Wireless Access Point - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz, 5 GHz (pack Of 5) - 5-CBW240AC-B
SKU:
5-CBW240AC-B
Shipping:
Calculated at Checkout
Financing Available: Learn More!
Image may not exactly match the product.
In Stock
In-Stock
Availability:
Condition:
New
Warranty Information
Lifetime
Ethernet Technology:
Gigabit Ethernet
Form Factor:
Ceiling Mountable
Frequency Band:
2.40 GHz,5 GHz
Number of Network (RJ-45) Ports:
2
Product Family:
200
Product Type:
Wireless Access Point
Wireless LAN Standard:
IEEE 802.11ac
Wireless Transmission Speed:
1.69 Gbit/s
View More
Hear What Our Customers Are Saying
What Sets Us Apart
Real Humans. Real Help.
Rapid-Fire Quotes, No Fluff
Free Solution Design with White Glove Engineers
We Don’t Just Sell Boxes. We Build Solutions.
Trade-In Credits Without the Headaches
Unlock Pricing Other Buyers Don't See
  • Condition: New
  • Warranty Information Lifetime
  • Ethernet Technology: Gigabit Ethernet
  • Form Factor: Ceiling Mountable
  • Frequency Band: 2.40 GHz,5 GHz